Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem [PHP] velikost adresáře

Zdravím na štědrý den
Potřebuji nějaký jednoduchý php skript který ve stanovené složce zjistí její velikost, našel jsem na netu tohle

<?php
$zlozka = 'adresar/';
$zlozka = opendir($zlozka);
while($a = readdir($zlozka )) {
$velkost += filesize($zlozka.$a);
}
echo $velkost;
?>

ale to mě nefunguje :-( díky

<?php
$adresar = "wordpress"; // Zadej relativni cestu k adresari
$velikost = 0;
$dir = opendir($adresar);
while ($file = readdir($dir)) {
//echo $file," ",filesize($adresar."/".$file),"<br>"; Pokud bys to chtěl vypsat
$velikost = $velikost + filesize($adresar."/".$file);}
echo "Velikost adresare  $adresar  bez podslozek = " ,$velikost," Bytes";
?>

Nerozumím tomu, protože jdu za chvilku smažit všechno, co je doma od masa. :-)