Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem program na vylepšení filmu

Dobrý den,
prosím nevíte o nějakém programu který umí přepočítat film (video) a zlepšit jeho kvalitu (chápu že z ničeho něco neudělám). Ale aby to dokázalo třeba jako umí nové TV že přepočítávají signál a vyčistí obraz.
díky

myslím enkoding filmu. Něco jako umí dnešní kvalitní smart TV. že starý film na tom vypadá mnohem lépe tak jestli neco takového jde pomocí PC abych to pak mohl hodit na projektor. Samozřejmě dnes seženu nový film na BD nebo v kvalitním rozlišení o ty se mi nejedná. Ale o nějaké starší filmy.

Jasně, vím.
Například pokud ti vadí banding tak se ho můžeš zbavit pomocí debanding filtru. Umí to myslím i renderer madVR.
Osobně ale používám neo_f3kdb:
https://github.com/HomeOfAviSynthPlusEvolution/neo_f3kdb/releases
což je plugin pro AviSynth.
Můžeš jej použít buď při přehrávání videa nebo při převodu (enkodování). V tom druhém případě je ale vhodné použít nízké CRF a další nastavení (např. aq-mode 3) kodeku x265.
neo_f3kdb má hromadu možností nastavení, ale kvalitně pracuje i při defaultním nastavení bez zadání parametrů.