Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Java - Jak se zbavit podmínky, aby byl kód matematicky správně?

Dobrý den,

Nevím, jak to mám přesně formulovat. Tohle je spíš matematický úkol

Řekněme, že mám tento kód

private void calculate(int number) {
  int a = 10;
  int b = 20;
  int c = 30;
  int d;
  if (c == 0) {
    d = a * b;
  } else {
    d = c - a * b;
  }

Parametr metody se má buď použít nebo ne. Proto ji volám buď s číslem nebo s 0.

calculate(100);
calculate(0);

Přijde mně však, že ta podmínka je tam zcela nadbytečná.

Jenže a * b = 200.

A kdybych podmínku smazal a jednoduše tam nechal c - a * b, bylo by to (v případě 0) -200, což je špatně.

Nevíte, prosím Vás, jak to matematicky upravit, aby to vycházelo? Jestli je to teda možné?

PS. Jak už jsem napsal výše, 0 zadávám, pokud parametr nechci použít, takže nemusí to být nutně 0 (i když sám nevím, co jiného bych použil).

Omlouvám se, napsal jsem to špatně a vůbec si to neuvědomil. Hodnota, kterou předávám metodě, bude vždy kladná. Avšak, zadané hodnoty jsou špatně, protože d bude vždycky taky kladné, takže skutečně lze metodě předat 0 a z proměnné d udělat absolutní hodnotu.

Nějak mi uniká, o co ti jde. Buď chceš výsledek (a x b) nebo - (a x b) nezávisle na parametru (pak podmínku nepotřebuješ a napíšeš tam to, co chceš dostat). Nebo má výsledek záviset na parametru ... pak ho musíš otestovat a zvolit konkrétní výsledek.

Ano, tento zápis je jednodušší. Nicméně, tenhle příklad jsem napsal špatně a vůbec si to neuvědomil. Hodnota, kterou předávám metodě, bude vždy kladná, ale proměnná d bude taky vždy kladná, proto stačí pouze udělat absolutní hodnotu

d = Math.abs(c - a * b);

I přesto děkuji. Tento zápis podmínky je mnohem přehlednější.