Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AMD CPU-GPU-Z.doska. Ktoré?

Ahojte, chcem sa spýtať na odbornejší názor, chcel by som sa pustiť do Amd-čka a nemám v tom žiadny prehľad nakoľko som odrastený na intel, vedeli by ste poradiť niekto kto s tým má skúsenosti ohľadom základných komponentov? Prevažne herné konponenty ktoré bez problémov zvládnu nové hry, ďakujem za každú radu

Vzhledem k cenám grafických karet (3060 okolo 23) se to moc nevyplatí skládat při omezeném rozpočtu.
Měsíc starý intel řada 12x00 je lepší v jednojádrovém výkonu takže je to na zvážení zda chceš AMD.

jinak u amd procesor 5600 nebo 5800 a nejlevnější vhodná deska je MSI B550M PRO-VDH (aspoň nějaký chladič na pasivu) nebo samozřejmě můžeš chtít lepší/vybavenější.