Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Monitor naskočí až při startu Windows 10 home 64bit

Ahoj, mohl by mi tady prosím někdo poradit? Většinou si vystačím s panem Googlem ale tentokrát mi ani on nepomohl. Mám nově sestavený pc a děje se mi to, že mi nenaběhne obraz dokud není nastartovaný Windows. Monitor po startu pc ( v okamžiku kdy většinou naskakuje logo základní desky) jakoby blikne, je vidět, že je podsvícený ale dioda na něm je červená a normálně obraz naskočí až když naběhne Windows. Pokud ale zapojím monitor místo do GPU do základní desky, tak to jde normálně. Myslel jsem, že by to mohlo být tím, že mám v biosu nastavený fastboot ale ten jsem již vypnul a tím to není. A to je taky to, co mi vadí. Momentálně se nedostanu do biosu, pokud tedy nepřepojím monitor do MB. Poradí někdo kde je problém?
Díky za konstruktivní typy.

MB: Asus Tuf gaming Z690-plus D4
GPU: GTX 1070 8GB (vertikálně připojená na MB)
Monitor: Asus Tuf Gaming VG27WQ
Propojení monitoru a GPU přes displayport

To nema fast_boot nic spolecneho jde o takzvane poradi GPU_OUT INDEX.
Jestli preferujes, kazdy video vystup je firmware indexovan a v default nastaveni je spusten, zacina s prvnim HDMI index_0, proto zda-li potrebujes videt uvodni obrazovku tak prehod DP za HDMI jestli potrebujes spustit BIOS.

PS: Nebo vynut spusteni BIOS primo z nabidky "start" Windows.
(drz SHIFT + klik na restart -> Trubleshot -> UEFI firmware setings) PC se nasledovne restartuje a automaticky se spusti BIOS.

[08fig28_alt.jpg]

Tak problém vyřešen. Kolega na živě, stejně jako YT mi poradili stáhnout firmware update pro displayport na stránkách nvidie.
ničím jiným to nebylo. Už to šlape tak jak má. Všem díky za snahu :)