Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Omezení internetu na 100/100

Dobrý den, mám menší problém ohledně rychlosti internetu v mém PC. Základní deskou to taky není. Mám internet omezený na 100/100 a nevím jak zjistit co za komponent nebo něco v PC mi omezuje rychlost na 100Mbps. Ostatní v domě jsou v poho a jede jim to normálně na 1000/1000. Nevíte co s tím, případně jaký komponent by to mohl omezovat?

Teď jsem koukal na stránky providera a zjistil jsem, že nabízí mj. i rychlost 1000/300 Mbps.
Všechny nabízené rychlosti jsou asymetrické (nabízí 8 možností).
V nastavení svého účtu mám ale i možnost přepnout na 190/190. Mám ovšem trochu jiný tarif, než jsou běžně zveřejňované.

takové tenké 4vodičové kabely kdysi přibalovali třeba k ntb, naštěstí v rámci šetření od té hlouposti upustili.
vadné nakrimpování je možné.
taky je možné že jde o křížený kabel a switch se s ním nedomluví na rychlejším režimu.

tazatel ale na dotazy vůbec nereaguje, není jasné co zkusil, jestli mu to dělá celou dobu, tak to nemá smysl řešit.