Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Divné chování grafiky

Ahoj všem,
už delší dobu mám problém s grafikou. Mám herní notebook Lenovo Legion Y520, necelé 3 roky starý, a přibližně před půl rokem mi začala blbnout grafická karta GTX 1050 Ti, resp. její ovladače. Pak se to nějakým záhadným způsobem vyřešilo, ale před měsícem se to začalo objevovat znovu a všechny taktiky, které jsem před tím zkusil teď prostě nejdou. Integrovaná grafika funguje normálně.

Popis problému
Dříve grafika po spuštění běžela v pořádku, dokud jsem nezapl nějakou hru. Při načítání hry se zobrazila chyba pád grafikých ovladačů, a pak grafika už měla jen výkon 0% a bylo nutné systém restartovat aby znovu měla výkon, restart ale nepomohl. Nainstaloval jsem tedy nejnovější ovladače - bez úspěchu, pořád stejný problém. Po nějaké době se grafika nespustila ani při startu - rovnou měla 0%, grafické ovladače byly nejnovější. Zkusil jsem teda ovladače odinstalovat a zpátky nainstalovat nejnovější verzi, ale při kontrole kompatibility sytému mi to hodilo chybu, že ovladač není kompatibilní s verzí Windows a že nemohl najít kompatibilní hardware grafiky. Nainstaloval jsem tedy všechny aktualizace které mi Windows update nabídl a po restartu jsem udělal čistou instalaci ovladačů už úspěšně. Po restartu jsem zkusil zapnout nějakou hru, ale opět pád grafikých ovladačů, po odinstalaci ovladačů už je ale nenainstaluju, protože opět nejsou kompatibilní s verzí Windows.

Ventilátory u grafiky normálně fungují a grafika je normálně zapojená. Všechny ostatní komponenty fungují normálně a nikdy problém neměli.
Našel by se někdo, kdo měl podobný problém, nebo kdo by problém dokázal vyřešit?

Díky za všechny užitečné odpovědi :-)

Kamarad si 3 mozna 4 roky zpatky koupil herni delo Legion asi za 32.000. Poradil mu to kamarad (prodejce IT).
Me se na nazor neptal. Ale kamo to ma promyslene. Hry on nehraje, ale on vi ze do hernich NTB davaji dobry HW, ktery
vydrzi dlouho. Protoze za to platil 35.000kc (jeste neco stala super mys a super klavesnice), tak to planuje mit tak 20let.
Akorat ho zarazilo, ze si nemuze jentak vyndat baterku (on ji nepouziva), je totiz integrovana a musel bych mu to
rozebrat a to se mu nechtelo. Baterku si chtel vyndat aby si ji setril a vydrzela mu dlouho.
Jinak k tvemu dotazu, zacal bych reinstalaci OS.