Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyber NAS serveru pro dmacnost

Hezky Novorocny den vsem preji.

Po cca 8letech mi v domacnosti "odesel" domaci NAS server Zyxel NSA325. Potreboval bych za nej nahradu. Uvazoval jsem a docela se mi libi WD MyCloud EX2 Ultra a nebo opet Zyxel NSA326.
Vyuziti v mem pripade je k zaloze fotek,domacich videi+nejak filmy,ktere by slo prohlizet/sledovat v domaci siti na TV,tabletu,mobilu. Kdyby to NAS umel,aby byl k nemu pristup odkukoliv,aby nebyl hlucny jak helikoptera a staci mi i 1slot na HDD. Nyni mam v Zyxel HDD WD RED a rad bych ho pak vyuzil i v novem NASu. Tady je moj druhej dotaz,jak uchovat uz ulozeny data bez formatovani. DOmnivam se totiz,ze pri vlozeni do novyho NAS bude urcite chtit format. Jak predejit tomu? Vetsi disk uz v domacnosti nemam,abych ho prekopiroval,naformatoval a opetovne zkopiroval zpet.

Predem dekuji za rady a preji hezky den.

Hm no premyslam...npadlo ma dat na zaciatku len jeden disk z neho iniciovat vytvorenie zvazku a druhy pripojit ako JBOD, ci cez usb a natiahnut data na prvy a druhy potom priradit ako dalsi disk do zvazku...ale ci to takto ide bez straty dat netusim.
Napis na podporu QNAPu, co ti odporucia ako preniest data zo stareho NAS na nove.
Hlucnost...je tam maly vetrak, niekomu to vadi, niekomu nie.
Pocut ho je, ale nijako zvlast velmi nie, rovnako ako u inych NASiek.