Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je na čase už vyměnit zdroj u staršiho PC za nový?

Zdravím,Chci se zeptat ,jestli by se už radši projistotu neměl vyměnit zdroj u pc ,který běži už 11let denodenně skoro a o tom zdroji co mám se psalo co jsem kdesi četl že kvalitni není ,tak jestli už radši nekoupit nový ,aby to něco nevzalo náhodou ,když si člověk u takového zdroje nemůže být jistý ? PS : Upgrade hw mám v plánu někdy v tomto roce,ale rád bych ješte použival hw sestavu co mám ( viz dole) bezproblemu.
Omlouvám se,ale radši se ptám za takový i když PC rozumim dost,ale s tímto si nejsem jistý

Děkuji za odpověd
Zdroj:Jakysi AcBel 300W
HW: https://ctrlv.cz/shots/2022/01/01/u2HB.png

pro zatížitelnost zdroje je už dlouho rozhodující výkon +12v větve, u tebe "až" 216watt
core 2 quad q6700 je 100w procesor, celkem odpad za mizerný výkon.
ten tvůj zdroj je ještě určený pro staré desky s pentiem4, podle zátěže 5v větve. možná je to i případ této desky se socketem 775, že cpu u ní může být napájený z těch 5v, těžko říct co to je za generaci atx.

každopádně starý zdroj s nízkou zatížitelností a 8cm větráčkem chce vyměnit.