Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno problém s grafickou kartou

kluci, holky, mám problém.. Základní deska od intelu DH77KC ( bios poslední update ) osazená I3 2Th ..deska vůbec nedetekuje ( ani v biosu ) grafickou kartu "MSI HD 6950 Twin Frozr III PE OC" . když tam dám o něco starší kartu např HD5750 či podobnou tak jede bez problémů - jediný rozdíl kterého jsem se všiml tak prostě nechce vzít žádnou kartu která má napájení 2x6 pin. Když je tam 1x 6pin tak vždycky jede.. zdrojem to rozhodně není. vyzkoušel jsem 4 různé zdroje o výkonech 500 - 750 W a vždy to dělá to stejné. grafika se sice roztočí a drží nicméně vždy najede integrovaná ( a ani bios nedetekuje připojené zařízení v PCI-E slotu.. ( ano i když manuálně vypnu integrovanou grafiku tak ani přes to nenaběhne - prostě jako by v tom slotu vůbec nebyla- tak se chová ) na jiné desce jedou bez problémů. jde mi konkrétně o tu atinu. te´d už mi ani tak nevadí že v tom nejde jakožto že neznám příčinu toho že tam nejede.. googlil jsem, pár lidí s tím mělo podobný problém, nicméně konkrétní odpověď čím je to způsobené ( čím to může být způsobené.. ) nikde. nenapadá někoho něco ? PS: ano kablíky mám připojené dobře karta je určitě ve správném slotu, zdroj je dostatečně výkonný, karta je určitě funkční, slot na desce je také funkční.. ) PS: vyzkoušel jsem tam narvat i GTX 660 ( také 2x6pin ) a taky nic..

příčina mě nenapadá, ale intely 2.generace bych už nekřísil, budiž jim křemík těžký (za tu jejich spotřebu).
aspoň 4. nebo radši 6.gen - třeba dotaz na známé, jestli něco neprodávají.

a když to máš ve správném slotu, zkoušel jsi i nesprávný pcie, nebo taky nic?