Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade starého kancelářského PC

Jde zrychlit tato sestava?
Intel Core i5- 2400 , deska : Gigabyte H67MA - USB3-83, paměť DDR3 SDRAM 665 MHz,8 GB,
HDD přesně nevím- nějaký Segate Barracuda cca 500GB.
Jestli by pomohlo koupit 16 GB Ram..a jaké?
A případně nějaký SSD ... a jaký?
Děkuji
PC je určeno do kanceláře na editaci a práci s textovýmí a tabulkovými editory.

na office máš ramky dost, ten starý hdd patří nahradit 500gb/1tb

výměnu cpu spíš nepoznáš. s posledním biosem tam může přijít novější i5-3550, ale jen to bude míň žrát, rozdílu si nevšimneš.
bazar: i5-3470, i5-3550, i5-3570, chladič ať vyhodí + poštovné, to nemá smysl.

pro dnešní kancelářské pc bych viděl ideální repas postavený kolem i5-6500, 8gb, se ssd 250-500gb, v nějaké mini pc skříni.

píšeš nevhodné rozdělení, ale nepíšeš už jak a taky jak jsou oddíly zaplněné.
mě stačí na systémové c: nechávat 64gb, i s aplikacemi. všechno ostatní je pro d:
screen ze správy disků (diskmgmt.msc) by taky napověděl.
klonovací programy umí rozdělení zkopírovat, nebo ručně / automaticky v poměru změnit.
u ssd se doporučuje nechávat nejméně 20% oddílu volného.