Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Acer Apire 6935g - upgrade

1. Je prosím Vas možné rozbehať Win 8.1 na NT Acer Apire 6935g (https://tinyurl.com/yckvwyf6) ? Už pár rokov mi idú na tomto NT plynule Win 7 ultimate 32 bit (veci typu Aero a podobne mám povypínané). Podľa https://tinyurl.com/2ne5746v obr. CPU Z mi chýba VT-x (SSE2 a M64T mám). Je VT-x dôležitý pre inštaláciu WIN 8.1 64 bit ak vypnem všetky grafické "vychytávky".

2. Momentálne mám v tomto NT Seagate ST500LM000 1TB Hybrid SSHD SATA Drive Laptop Thin - chcel by som ho vymeniť na nejaký SDD napr: SDD Apacer AS350 512 GB - je to prosím stále kompatibilné (utiahne to ten starší NT)? Ten nový HDD sa predpokladám len nasunie do slotu? Nie sú nutné žiadne redukcie alebo úpravy?

ďakujem

Změna kategorie, původně: Software (host)

Že jsem tak zvědavý - co si slibuješ od Win 8.1 místo Win 7?

Win 8.1 - kvoli podpore systemu do roku 2023 (momentalne ked sa robi HO v praci zistili, ze mam nepodporovane WIN 7 a IT ma nuti nahodit si aspon WIn 8.1, neviem ci sa mi podari na tomto NT rozbehat trebars Win 10 a nie je nutny ziadny upgrade Biosu).

kup si normální ssd, např. https://www.suntech.cz/produkt/449172-crucial-mx500-500gb-2-5-ssd-tlc-sata-iii-560r-510w/ - dávám přednost ssd s dram cache.

vyber starý disk, nainstaluj windows na ssd: kvůli absurdnímu množství potratových aplikací a nesmyslným aktualizacím w10 vypadají w8.1(pro) jako menší zlo.
jediná rozumná verze w10 je ltsc, ale ta se neprodává. anebo z netu nějakou lite verzi w10, asi není v češtině. protože ten tvůj "procesor" nedává vůbec nic, to je na vyhození.
a chvíli uvidíš, jesti nebude s ničím problém.

VT-x se snad využívá jen pro sandbox.