Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako na TS licencie u Win2019

MS myslim par rokov dozadu zaviedol novinku.
Server beziaci ako standalone, cize klasika s pracovou skupinou nevie/nemoze pouzivat per user licencie pre terminalovych userov.
Riesenie ak mate zakupene licencie je ich konverzie na per device.
Mam zakaznika co ma virtualku u jedneho nemeckeho ISP. Ma tam W2019 a k nemu 3 licencie per device (povodne per user, ale skonvertovane).
Problemom je, ze jemu stacia 2 useri, ale chce robit na 6 roznych pc a nechce platit za 6 per device licencii.
Moja otazka znie...ak na per user je podla supportu MS (to bol inak porod dostat z nich tuto info...na samostatny clanok) je nutne byt v domene staci ak zo servera spravim domain controler a bude sam v domene?
Nechcem ist moc metodou pokus omyl, pretoze sa jedna o ostry server, navyse uctovnej firmy, takze denno-denne vyuzivany.
Riesil uz niekto nieco podobne?

Malo by to stačiť, skrátka licenčný server musí byť na DC. Prípadne ak nechce do toho servera vŕtať, tak vytvoriť novú VM pre DC.
Avšak, ak je to iba pre dvoch userov asi nepotrebuje žiadne dodatočné RDS CAL, ani per user ani per device. Nepotrebuje ani RDS rolu. Tam by mohla stačiť len licencia pre windows ako taký. Dvaja júzri môžu súbežne pracovať cez RDP.