Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Šumící reproduktory bez připojení k PC

Zdravím,

měl bych dotaz, z jakého důvodu a jestli můžu něco dělat s šumícími reproduktory. Jde o 2 stereo bedničky s subwoofem, které už vlastním pár let. Dnes jsem reproduktory odpojoval od PC a zpět zapojoval a začal jsem detekovat nízký šum právě z obou bedniček a zdá se mi, že dříve určitě nešuměli. Při vypnutí reproduktorů šum přestane, ale pokud jsou zapnuté a jack není zapojený v zelené zdířce šumí stálé. Dá se takového šumu nějakým způsobem zbavit? Děkuji

Výrobce repro předpokládá, že...
Kabely zvukové a napájecí se zapojí dle návodu a až poté se zapne hlavní vypínač reprosoustavy.
A že nebude audio vstup repro odpojený, tím pádem nestíněný.
To co popisujete je vlastnost, nikoli chyba.
V závislosti na výrobci a na zesílení zvuku je tento šum/brum trochu jiný/menší ... ale je.