Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafická karta umírá??

Dobrý den, už si nevím rady, tak zkouším, jestli by mi někdo prosím Vás nepomohl.

Moje sestava
CPU :Ryzen 5600X (netaktován) stáří cca 5 měsíců
MB :Gigabyte X570 Aurus Elite cca 1rok
RAM :G Skill TridentZ 3600 CL 16 cca 1rok
GPU :MSI GTX 1080 Ti (netaktována) cca 5 let
Disky :SSD 960 EVO, SSD BarraCuda 1TB cca 2 roky
Chlazení CPU :GIGABYTE AORUS Liquid Cooler 280 cca 5 měsíců
Zdroj :Corsair RM1000i cca 5 měsíců

Teď k problému co mám.

Počítač z ničeho nic pomalu zamrzává a najednou zamrzne úplně. Nejvíce se to stává, když jsem na GoogleChromu.
Při hraní se to nestane. Pomůže jenom tvrdý restart.
Než pc stihne úplně zamrznou, tak se mi povede kouknout do task manageru, kde vidím jak grafická karta vystřelí na 100% a pak najednou spadne na -1% a pc je úplně zamrzlý.
Mám zapojené 2 monitory, někdy se stane, že mi to ten sekundární odpojí a už nepřipojí. Pomůže když monitor ručně odpojím a pak znovu připojím.
Někdy se mi podaří se rychle odhlásit než pc zamrzne, pak se znovu přhlásím a vše je v normálu. (někdy se to povede, spíše ne)

PC má aktuálně nejnovější bios, ovladače na grafiku a všechno co je vůbec možný. Možná se mýlím.
Windows je aktualizovaný a originál.
Dělal jsem i spoustu testu na zátěž, testy proběhly v pořádku, pc je stabilní. Žádný restart, teploty v normě.
Zkoušel jsem i nějaké tutoriály z youtube, kde zapínají nebo vypínají stále napajení do gpu. Bez vysledků..
Zkoušel jsem i reinstal windows, také bez výsledků.

Budu vděčný za každou pomoc.

Děkuji Novotný

Nejvíce se to stává, když jsem na GoogleChromu.

Takhle. Stalo se to i jindy nez, kdyz jsi byl na Google Chromu?

Pokud ano, tak v jake situaci - v jakem programu.

Pokud ne, tak zrus Chrome a zacni pouzivat nejaky normalni prohlizec.

Nevypada to na kraplou grafiku, spis na nejaky softwarovy problem. Pises, zes to dukladne otestoval. Maximalne muzes jete nabootovat live ISO Ubuntu z flashky a pracovat v tom, dokud se to nestane. A pokud se to v nejakem obvyklem case nestane, tak to fakt nebude hardwarova zavada.

Zkus Vivaldi, je to dobrej prohlizec. ;-) Pripadne zkus docasne pouzivat MS Edge, osobne mi prijde jako mnohem lepsi varianta nez Chrome.

Zkus ten live linux, kdyby to udelalo i tam, mas razem znacnou jistotu hardwarove zavady, ikdyz si to podle tveho popisu nemyslim.

Jinak to, ze grafika "vystreli", nemusi byt jen vada grafiky, ale bezne taky zdroje, ktery tam doda spatne napeti a je to. Pises ovsem, ze je zdroj meneny a mas tam kvalitni zdroj, tak se mi to moc nezda pravdepodobne. Proc byl vlastne meneny? Nemel jsi tam predtim nejaky spatny zdroj, ktery by vzal tu grafiku sebou? To by pak menilo situaci a grafika opravdu muze byt nacata.

Zkus vypnou v BIOS vekere funce OC, XMP a podobne, zkusit podtaktovat i RAM.
(popripade zapoj tu ramku jenom jednu, IMHO zamrzani pochazi odsud z NBridge, jelikoz alespon z vlasni zkusenosti jsem problem GPU v prohlizeci v nejakem 2D - directDraw, canvas jeste crashovat nevidel).