Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Náhrada za Adobe Acrobat pro práci z PDF?

Všem hezký den,
potřeboval bych poradit zda náhodou neznáte nějaký jiný SW pro práci z pdf co nahradí Adobe Acrobat kde bych mohl využívat digitální podpis pro komunikaci se státní správou?

Pro komunikaci z úřady musím poslat naskenované dokumenty ve formátu PDF a opatřit je digitálním podpisem od certifikační autority jako ověření identity. Do teď jsem používal nějakou starou verzy Adobe Acrobat kterou jsem sdědil po původním majiteli ale počítač odešel do křemíkového nebe a nyní potžebuji vyřešit tento problém. Platit měsíčně 400 za Adobe Acrobat DC si nemohu dovolit :-(

Moc děkuji za rady :-)

Hezký a klidný den

Vypadalo to hezky ale ty věci co potřebuji jsou jen u placené verze. Mají tam docela úlet. Jediná forma získávání dokumentu ve verze zdarma je skenování což pravě potřebuji ale ukázalo se že i toto je na prd. Sice se dá skenovat ale po naskenování se ani neukáže náhled. Vyskočí okno zda chci skenovat další nebo ukončit a když dam ukončit tak místo náhledu to vyhodí okno že další práce je již v licenci jinak tam na výstupu budou vodoznaky. Jsou velké v rozích takže to nemohu použit. Ale i tak děkuji za pomoc.

Potřebuji program díky kterému naskenuji dokumenty a vytvořím z nich PDF. Problém je ze potřebuji v jednom PDF vícero dokumentu (většinou lékařské zprávy) a funkce sloučení je většinou v placených verzích. Poslal jsem jim to teď po jednom a byl celkem problém :-D Prý nebudou otevírat 15 souborů…jak kdyby to nebylo jedno :-/

Kdyby to licence byla třeba do 500 za licenci na furt tak bych do toho šel ale měsíční poplatky fakt nemohu. Teď zkouším Adobe PDF tak snad to bude OK.

... Potřebuji program díky kterému naskenuji dokumenty a vytvořím z nich PDF ...

Tohle snad umí každý SW, přibalený ke skeneru, ne?
Doma mám nějakou inkoustovou multifunkci Canonu a běžně skenuji víc stránek do jednoho PDF pomocí skenovacího SW od Canonu.
V práci máme laserovou multifunkci Ricoh, sken se posílá do emailu, také zvládne více stránek naskenovat do jednoho PDF...

Nebo jsem něco špatně pochopil??

Také mám Canon, samozřejmě vím že umí vytvořit PDF. Jenže já hledal cenově přívětivější program který zvládne kompletní práci z PDF. Tedy abych jedním programem zvládl všechny potřebné operace. Naskenování více souboru do jednoho, případně také vložení těch dokumentu které dostanu již v PDF aby z toho byl jeden soubor PDF. Následně podepsat digitálním podpisem z certifikační autority. Ty co to umí jsou buď hodně drahé nebo z pravidelnou platbou což se pro me nevyplatí. Posílám jich sice hodně takže nemám úplně čas dělat to přes spousty jiných programů ale hledal jsem něco buď zadara nebo za jednu platbu za licenci tak do 500. Což se ukázalo jako celkem problém. Nakonec jsem jeden nasel za 650 ale má úplně jiné ovládání tak snad se s nim naučím brzy makat aby šlo vše jak má 😉

O inteligenci bych se nezmiňoval 😉 Požádejte prosím někoho ve svém okolí aby Vám doplnil vzdělání v oblasti slušného chování 😉 Zejména v oblasti tykání/vykání a kdy používáme to či ono 😉 Já jen když už pociťujete potřebu anonymně někoho poučovat 😉