Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr MB pro ryzen 5600x

Dobrý večer.
Zvažuju upgrade v podobě nového procesoru ryzen 5 5600X
Trochu jsem doufal, že by pasoval do mojí aktuální desky (Asus prime x370 pro), ale prý se to moc nedoporučuje a ani tuším není update biosu na podporu ryzenu 5000.
Nevadí, koupím i novou desku.
Ale jakou? S asusem jsem velice spokojený a celkově se mi jejich produkty líbí, proto hledám v těchto vodách. Pomůžete mi s výběrem, prosím?
Zaujala mě jedná ROG, sice se socketem B550 nebo pak X570 PRIME
Případně kdyby někdo věděl o alternativě okolo těch 4tis.
Děkuji

Záleží jakou chceš výbavu a jestli využiješ vícekanálový zvuk. Taky sem kupovalal Asus Rog naposledy B450.
B550 už se mi v ROG zdála drahá tak jsem koupil levnější desku ASUS TUF GAMING B550-PLUS.
Na tom jsem měl ryzen 3700 pak to šlo výhodně do světa.

Pokud příplatkové funkce nevyužiješ je podle mě lepší vzít levnou desku a lepší cpu.
Nedávno jsem koupil MSI B550M PRO-VDH a 5800x.

x570 bych nechtěl kvůli ventilátoru chlazení. vím že podle výrobce má vydržet bambilion hodin ale dobře si pamatuju průserový nforce čipset s těmato větřákama.
už jsou desky bez ale jsou drahé.

bios na tvoji desku není ale už je starší lepší prodat než oplakat až zdechne :D

Ja mam 5800X a ASUS TUF GAMING B550-PLUS, nejak nevidim v cem by mela byt ta ROG lepsi? A u te TUF je regulace otacek normalne pres graf.

Osobne bych koupil Asus, pokud chci resit LED svetylka. A koupil bych MSI desku, pokud chci resit kvalitni ventilatory a regulaci otacek. Abych to objasnil, Asus ma ty svetylka lepe softwarove domyslene a MSI ma zase lepe vymyslenou regulaci otacek ventilatoru.

z hlavy rog má lepší zvukovku a 2,5 síťovku. A je prostě celkově víc herní /nadsázka/
edit tak jen ta zvukovka a napevno zadní backplate k desce.

Podařilo se ti u té ASUS TUF GAMING B550-PLUS nastavit nulu otáček ? Já už ji nemám. Možná to s nějakým updatem biosu upravili. Když jsem na internetu netočí se zdroj, grafika tak se nemusí točit ani cpu a zadní větřák protože Scythe SCNJ-5000 Ninja 5 to uchladí. To mě zajímá víc než světýlka.

Ja uz potom do toho minuleho vlakna nechtel psat. Vzpomnel jsem si, proc jsem prestal resit nulu na ventilatoru. Kdyz totiz Arctic Fan, ktery pouzivam zastavim, uz ho nerozjedu. To je preci bezne, ze pokud nemas kvalitni ventilator za nekolika nasobnou cenu, ze se nedostanes pod urcite otacky, proste je to pak nula nebo treba 500ot. minimum. Naopak pri rozjeti ti nestaci proud, ktery to bere na 500ot., ale je potreba mnohem vetsi k prekonani prvotniho odporu. Ty ventilatory pak ruzne zlobi. Radeji je teda tocim porad a na otacky, ktere je to schopne dat a s experimentama jsem prestal. Nebudu do toho kupovat drahe ventilatory, ktere budou v tomto ohledu mnohem lepsi.

Na tvuj dotaz teda odpoved nemam. Maximalne to muzu o vikendu zkusit.