Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade PC

Ahoj, chtěl bych udělat upgrade mého staršího PC. Chtěl bych vyměnit základní desku a procesor a dát tam něco od AMD. Budget je 5 000 Kč. Vyplatí se vůbec takový PC vylepšovat? Nevyznám se v tom moc.
Jestli něco chybí, doplním
Procesor: AMD Phenom II X6 1075T
Základní deska: ASUS M4A88T-V
Grafika: ASUS GTX660 2GB
Zdroj: GIGABYTE P450B
DDR3 RAM 8GB

Po deseti letech to má cenu tak honem to prodat dokud to jede nebo pro důchodce.

Pokud chceš AMD díval bych se po bazarovych 3600 ale ceny jsou mizerné. K tomu deska a ramky dohromady tak cca 4klack dohromady to bude stejně osum.

Nebo rozbij prasátko a dej do toho dvanáct.uz si to snad zaslouží za ty roky ne ?
Ryzen 5600
MSI B550M PRO-VDH
2x8 DDR 4

Nejlevnější bude Intel 4jadro
https://m.alza.cz/msi-b560m-a-pro-d6392963.htm
10100f
Ramky
Cca 6500