Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rychlost připojení je na počítači zničehonic výrazně nízká

Zdravím. Asi od včerejška jsem zaznamenal výrazné snížení rychlostí stahování i nahrávání na svém počítači. Testoval jsem to i na jiných zařízeních, tam je ale rychlost připojení obvyklá, takže problém bude v počítači. Chtěl bych se proto zeptat, jaká může být pravděpodobně příčina tohoto problému a jak si to ověřit, popř. jak to vyřešit.
Děkuji za odpovědi.

Přes wifi.

Aktualizace v pozadí jsem nenalezl, navíc jsem počítač nechal spuštěný zatímco jsem rychlost testoval jinde, takže aktualizace můžeme hádám vyloučit.

Obvyklá rychlost je 25-30 Mbps, na počítači nyní klesla a kolísá pod rychlostí 8 Mbps (někdy mezi 8-10).

Podle záložky Výkon - Síť jsem kontroloval, jestli není rychlost stahování využita někde jinde, ale i zde mi Příjem nyní ukazuje rychlost okolo 8 Mbps.

Omlouvám se. Když jsem zjistil, že jen na počítači došlo ke snížení rychlosti, mylně jsem usoudil, že restart routeru není potřeba a pak na něj coby možné řešení zapomněl. Vypadá to, že jeho restartování problém vyřešilo, takže děkuji za připomenutí.