Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkční připojení k internetu-wifi

dobrý den,mohl by mně prosím někdo poradit.Najednou před týdnem mně začal být nefunkční WIFI internet.Přeskrnutá zeměkoule "připojení k internetu není k dispozici ".Jinak ale WIFI normálně funguje.Mám windows 10 home.Zkoušel jsem i obnovu na poslední zálohovaný bod ale nepomohlo to.Jeden den to jde a druhý den to zase nejde.Restart nepomáhá.díky za všechny rady.Zasílám screen.

připojuješ se z bytu k nějakému obecnímu poskytovateli? nebo ke svému routeru přes 2-3 zdi? jaký smysl má zamalování názvu wifi sítě a já pak plýtvám klávesnicí na zbytečné dotazy?

Jinak ale WIFI normálně funguje.

aha, už jsem to přeložil: ty vidíš na svůj router, dostaneš od něj ip adresu a při troše snahy vidíš i své ostatní pc v síti. ale nevidíš přes router ven.
takže jaké máš nastavení wan vstupu routeru a kam ten router vlastně vede?

k zeměkouli: ten pc nemá přístup na servery m$. někdy je to v pořádku, i když internet jinak funguje. ale u tebe nejde žádný pc, píšeš sem zřejmě z mobilu.

jestli z pc vidíš na svůr router jsi nenapsal, ani výpis připojení jsi tu nedal.
nechceš tím říct, že naopak tvoje čínské kamery se v pohodě dostanou až ven na internet, že ne?
mobil má vlastní datové připojení, nebo doma taky jede na tvoje wifi?
z toho počítače vidíš aspoň na ty kamery, nebo ani to ne?

ještě k pc: dostáváš přes wifi od routeru ip adresu, masku, bránu, dns - nebo máš nesmyslnou adresu 169.254.x.x a ty další údaje chybí?

to je repeater, žádný zesilovač. nefunguje ti připojení přes něj - to je poměrně běžný stav a laiky před spoléháním na takový krám varujeme - nemají jak detekovat nefunkčnost.
předposlední možnost: zkusils ho vypnout a zapnout?

doporučuju ho buď nahradit kabelem vytaženým z routeru, vedeným v liště až k pc. anebo zkusit powerline, pokud to není vícepatrový rodinný domek.