Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 8 na 10: nový SSD

Zdravím, mám doma jeden starší notebook s originálním win8. Koupil jsem si k němu nový SSD a RAM. Jak nejlépe provést instalaci WIN 10 na nový ssd a aktivovat je díky klíči z win 8 na starém NTB? Někde jsem četl že stačí stáhnout iso soubor windows a aktivace proběhne díky klíči uloženému v biosu.

Snad ano. Jistý postup je: upgrade na W10, aktivace přes Internet (digitální licence, ověření v Nastavení). Pak klon na SSD nebo třeba "čistá" instalace na nové SSD. Ale upgrade převezme ovladače, což může být výhoda. Klon na SSD lze udělat i před upgradem.