Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vadná RAMka

Zdravím, dnes mi odešla jedna ze dvou pamětí RAM. Počítač nešel nastartovat, ale dle indikátoru na základovce jsem přišel na to, že jedna z RAMek dělá problém. Po jejím vyjmutí už počítač jede.
Můj dotaz je, mám dokoupit do páru tu stejnou? Nebo je lepší vyměnit rovnou obě dvě? A jak dlouho dokáže počítač fungovat pouze na jedné paměti (8gb)?

Díky za pomoc!

Co se týká životnosti tak je jedno, jestli máš 1 modul nebo 4. Není v tom rozdíl, že vydrží delší dobu nebo kratší. Pokud seženeš ideálně stejnou značku se stejným časováním, tak to bude pro Tebe snažší a nemusíš řešit prodej.
Otestuj moduly po jednom v programu memtest86+ ať máš jistotu. Pro jistotu bych ještě zkusil stávající RAM prohodit ve slotech.
Třeba se jen uvolnila, i takové věci se občas stanou.