Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Wi-Fi 6, Apple time capsule a nový modem

Zdravím. Měl bych dotaz. Mám v baráku optiku, která vede do garáže do micro-tic routeru. V obýváku mám připojený ze zdi Apple time capsule a Wi-Fi mi běží cca 300 up i down. Nahoře Apple AirPort express a ta ale běží mnohem pomaleji. Rychlost zhruba 300 a 300 je v pořádku dle místního poskytovatele. Jde mi o to, tyto zařízení od Apple jsou již x let stará, Apple už nové nevyrábí. Má cenu pořizovat nové modemy? Například s Wi-Fi 6? Předpokládám ze rychlost bude stejná, jaké má podle vás výhody nový modem? A to Wi-Fi 6? Musí to podporovat zařízení? Možná se ptám hloupě, ale v tomto jsem lajk. Děkuji!

Co mas porad s tim modemem? Tyto co mas k dispozici? Neni jasne komu odpovidas (respektive odpovidas sam sobe). Pokud myslis Unifi AP tak je bud nastav pomoci aplikace v telefonu (naskenujes QR kod na zadni strane), v pripade vice AP si nainstalujes na nektery z pocitacu Unifi Controller a zarizeni nastavis jeho pomoci. A modely z roku 2019 budou podporovat Wifi 5 (802.11ac)