Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lenovo B50-30 přidání SSD disku

Zdravím, dostal jsem darem starší notebook Lenovo B50-30. Rychlost je celkem zoufalá. Sehnal jsem druhý paměťový modul 4GB to v zrychleni moc nepomohlo. Rád bych tam dam i SSD disk. Prosím o doporučení rámečku misto dvd mechaniky a nějakého 120GB nebo 240GB disku. Nebo mám dát ssd do notebooku a misto mechaniky původní disk? Jinak disk bude fungovat pro dceru na distanční výuku a nějaké školní začátky s počítačem, takže nemám ambice z toho udělat super stroj, ale aby to alespon trochu rozumně fungovalo. Děkuji

je to shit se starým 2jádrovým atomem, to jsou podvodné notebuky na naivní zákazníky. vyhozené peníze, protože se to nedá používat.
říká se "darovanému atomu na zuby nehleď", ale je to jen pro zlost.
přidal jsi tam ramku, nutný 250gb ssd stojí 1.000, ještě zvažuješ nákup rámečku...
původní pomalý disk v tom nenechávej, jedině jako externí. čili ssd místo něj a nová čistá instalace windows, ideálně bez zbytečného antiviru.
a nakonec ten šunt nejspíš vyhodíš.

bohužel je po vánocích, nabídka repasovaných notebuků bude přebraná.
použitelnější ntb začínají na 8t., kategorie "a" od 9t. (levnější jsou 14", pozor na nižší rozlišení 1366x768px)
https://www.gigacomputer.cz/repasovane-notebooky/?filter%5Border%5D=cheap&filter%5Bparameter%5D%5B596%5D%5Bvalues%5D%5B0%5D=15.6&filter%5Bparameter%5D%5B837%5D%5Bvalues%5D%5B0%5D=Core+i5

Chápu že to není žádný zázrak, ale pro první stupen skoly na naučení snad bude stacit. Jak jsem psal notebook byl darovaný. Paměť byla v podstate za poštovné a pokud notebook odejde ten ssd disk určitě využiji v jiném PC doma. Tak to risknu koupím https://www.czc.cz/crucial-bx500-2-5-240gb/244140/produkt?gclid=CjwKCAiArOqOBhBmEiwAsgeLmamczOs5MJ6LmgCm4wQ7m-eU-n7cjaPGR-lH9HKP2lc7jSn9DYmtlxoC-7AQAvD_BwE

to by na system a základní sw mělo stačit. tak tam necham jenom ten ssd.