
Nejde spustiť PC
Ahojte,po zapnutí PC len čierna obrazovka a biely medzerník,čo s tým? Ďakujem.
Ahojte,po zapnutí PC len čierna obrazovka a biely medzerník,čo s tým? Ďakujem.
Předmět | Autor | Datum |
---|---|---|
Po zapnutí PC hneď čierna obrazovka nič nenacita len na bielo bliká malá biela pomlčka vľavo hore na… nový Marek2525 10.01.2022 11:23 |
Marek2525 | |
cos "opravil pres cd", kdyz ted windows ani nenabootuji?
nejspis to chce vlezt do biosu a nastavit z… nový brum brum 10.01.2022 13:31 |
brum brum | |
Vada je v operacnim systemu, staci toto opravit, napr. cistym reinstalem Win nový Poradim 10.01.2022 13:54 |
Poradim | |
Áno aj ja si myslím že treba reinstal win len neviem ako lebo nič nereaguje a mechanika nespusta cd… nový Marek2525 12.01.2022 07:39 |
Marek2525 | |
http://www.servispckupka.cz/jak_reinstalovat_windows_10.php
Podle mě reinstalace není nutná a šlo b… nový host 12.01.2022 07:58 |
host | |
Pokud se na monitoru nic neobjeví, znamená to, že se BIOS ani nepokusil naběhnout, tedy nebude to ch… poslední Zdenál 13.01.2022 07:53 |
Zdenál |
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
Po zapnutí PC hneď čierna obrazovka nič nenacita len na bielo bliká malá biela pomlčka vľavo hore na obrazovke, predtým mi aspoň spustilo cd mechaniku a som to opravil cez cd Windows ale teraz nereaguje cd mechanika a všetko sa stalo z dna na deň ,jeden deň išlo všetko a na druhý ta čierna obrazovka....
cos "opravil pres cd", kdyz ted windows ani nenabootuji?
nejspis to chce vlezt do biosu a nastavit zpatky boot z windows manageru.
Vada je v operacnim systemu, staci toto opravit, napr. cistym reinstalem Win
Áno aj ja si myslím že treba reinstal win len neviem ako lebo nič nereaguje a mechanika nespusta cd win...ako sa dostať do biosu a čo mám urobiť?
http://www.servispckupka.cz/jak_reinstalovat_windows_10.php
Podle mě reinstalace není nutná a šlo by to opravit, ale jsou k tomu potřeba odborné znalosti.
Pokud se na monitoru nic neobjeví, znamená to, že se BIOS ani nepokusil naběhnout, tedy nebude to chyba Windows, ale na 99% HW problém.
Stále neznáme bližší specifikaci toho krámu, takže netušíme, jestli máš samostatnou grafiku nebo jen integrovanou. Možná jen odešla ta samostatná grafika a stačí monitor přepojit na integrovanou (pokud ji máš). Možná odešel zdroj a bude nutná jeho výměna. Nevím, jen hádám.
Pokud se nadále budeš kochat blikajícím kurzorem na černé obrazovce a o nic dalšího se s námi nepodělíš, nemůžeme se pohnout dále a v takovém případě je jen jedna rada - odnes to do servisu nebo si k tomu povolej někoho znalého.