Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunguje mi pevné připojení internetu (Ethernet) u notebooku.

Dobrý večer, mám takový problém. Na internátě mám notebook a máme tam možnost si nechat připojit Ethernet erárním či koupeným kabelem. Problém je v tom, že jsme to s vychovatelem zkoušeli zapojit a poté aktivovat a nešlo nám to. Nemáme absolutní tušení, kde by mohl být problém, tak mě napadlo zeptat se tady. Bohužel s počítači nemám absolutní zkušenost, tak prosím o nějaké jednodušší vysvětlení, když už. Předem děkuji.

Pripojit a aktivovat.
Po zasunuti kabelu se rozblikaly ledky u konektoru na notebooku?
Aktivovat znamená co? Měl by tam být někdo, kdo síť spravuhe a na toho je potřeba se v případě problémů obrátit. Tady nikdo nevi, jak je síť postavená a zabezpečená