Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde spustit exe soubor_jaký je důvod?

Z důvodu mě neznámého nejde spustit soubor, stažený ze stránek výrobce. Jde o zkušební trial verzi pluginu pro Photoshop, který jsem chtěl vyzkoušet. Mám ho tady od léta, doposud jsem neměl čas na instalaci. Asociovaná ikonka se předtím objevila, nyní zmizela, viz sshot z TC nebo průzkumníka. Exe nereaguje. Jde snad o nějaký problém s ochranou? Nebo v nastavení windows ochrany spouštění „neznámých“ souborů?
díky za reakce a případnou radu.
Petr

Pokud zmizela ikonka, mohlo dojít k poškození souboru. První kontrola je kouknout na něj jako na text (v TC klávesou F3), měl by začínat magickým slovem, které vypadá jako MZ jak už tu bylo řečeno (pokud tam nebude, je to jasné, pokud tam ale je, ještě to nic nemusí znamenat). Také by v okně vlastností na kartě podrobnosti mělo být vidět něco smysluplného v kolonce výrobce, verze atd. V příloze dávám pohled na náhodně vybraný exáč (no najít v linuxu windowsovský exáč mi dalo trochu práce), kromě MZ by měla být vidět taky podobná struktura, položky jako .tex, .data, a další by tam měla být skoro jistě, pak nějaký ten binární šrot (vlastní program) uprostřed, ke konci pak bývají čitelné textové řetězce, ale to myslím není pravidlo.
Windows ale snad většinou zařve, pokud zablokuje exáč (ovšem mé zkušenosti pochází maximálně ze sedmiček, desítky tak dlouho nemám) a antivir taky (případně to bude možné najít v protokolu činnosti).
Windows má tendenci sabotovat leccos, mám jen jeden windows 10 a nestačim se divit, když se náhodou zaktualizuje, co všechno může rozvrtat (naposledy třeba vypnutí protokolu samba1 - kdyby to nefungovalo od začátku, vezmu to jako vlastnost windows 10 (podobně jako se nějaké multimediální centrum nedokázalo spojit s windows 7), ale když mi najednou přestanou jít síťové disky (které šly, protože jak jinak bych jim přiřadil písmenko), to je něco jiného). Sabotáž se strany mrkvosoftu tedy taky neni vyloučená.

Plugin do fotošopu ale snad má určitě jinou příponu, tohle by byl buď jeho instalátor nebo by to mohl být samorozbalovací archiv, a plugin se potom najde někde rozbalený a do fotošopu ho bude potřebva ručně přidat. Sice jsem fotošop kdysi používal (byl přibalený k jednomu ze skenerů, co my prošly rukama), ale pluginy jsem nikdy nezkoušel, nějak jsem tehdy ani nechápal, co to je a k čemu to slouží.

photoshop pluginy jsou dobrá věc, většinou dělají to, co on neumí. Jsem zvyklý na ně. Proto mi stačí 15lety satrí verze AP.
Asi půjde o nějakou sabotáž, v případě nekompoatiubity win10 a této verze. btw teĎ vidím, že alien skin už není ale je tam nová firma. Tak možná i proto se všechny staré verze odkráglují samy. Řešení - smazat a jít jinam.