Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak propojit mikrofon se zvukovým mixérem?

Dobrý den,

vlastním tento mikrofon od HyperX - hyperx-quadcast-d6876014.htm

Chtěl bych ho připojit do zvukového mixéru. Je to možný? Nyní mám připojený mikrofon přímo do PC přes USB. Jaký způsobem bych tento mikrofon mohl připojit přes tuto zvukovou kartu? tc-helicon-go-xlr-usb-zvukova-karta

Jde to vůbec? Co k tomu budu potřebovat?

Děkuji za odpověď

Já už ten mikrofon mám cca. 2 roky, ale chtěl bych si pořídit mixer. Tak zjišťuji informace jestli to třeba nejde nějak propojit přes 3,5mm jacka, který ten mikrofon taky má nebo jestli budu muset koupit i nový mikrofon.

Pokud má mikrofon skutečně jack s analogem, tak to tam můžeš strčit ... v popisu to není uvedeno. Jen musíš mít jistotu, že má napájení přes ten jack a že mixer má to napájení ve vstupu. Nebo že to je napájené jinak, třeba přes nějakou nabíječku nebo USB port.

Asi bys to musel na místě vyzkoušet.

Dobře. Děkuji moc za info. Právě jsem nevěděl, jestli ten 3,5mm výstup v mikrofonu není jen na poslouchání sám sebe, ale jestli to opravdu tak bude fungovat, tak to je super. Ještě jednou děkuji za odpověď

Možná jsem pesimista, ale stále si myslím, že přes slucházkový výstup nahrávat nepůjde.

Univerzální mikrofon HyperX QuadCast je vhodný pro začínající streamery. Má vlastní antivibrační systém a vestavěný pop filtr. Na provoz mikrofonu upozorňuje červený LED indikátor. Na vrchu je umístěno ovládání ztlumení mikrofonu. K dispozici máte 4 režimy záznamu zvuku (stereo, vše-směrový, kardioidní a oboustranný) i ovládací kolečko pro nastavení citlivosti. Díky dodávanému adaptéru můžete mikrofon namontovat na stojany s 3/8" i 5/8" závitem. Nechybí ani 3,5 mm jack port pro sluchátka, abyste mohli kontrolovat kvalitu zvuku. Připojení k počítačům zajišťuje 3 metrový kabel s USB konektorem.

Výstup z mikrofónu je usb a pripája sa do počítača ,sluchatkový výstup je prepojený do usb,ako to chceš pripojiť do externej zvukovky,ktorá nemá usb konektory na mikrofón ? Zvuk sa tvorí v počítači a odposluch cez slúchadlá je cez usb z počítača……

Prostě tam může být celá sestava: mikrofon-zesilovač-výstup na sluchátka. Zesilovač je v nejjednodušším případě jeden integráč se dvěma odpory (pro každý kanál jeden) a výstupním konektorem a to se dá nacpat kamkoli. (Pokud netrváš na korekci výšek a basů a řadě dalších pokročilejších funkcí, ale jako přípslech, co z toho mikráku leze by to mělo stačit. A zbytek už prořeneš přez ten mixážní pult.)

Vypadá to, že analogový výstup pro sluchátka se dělá přímo v tom mikrofonu, což se dalo čekat.

Ale nastavení toho výstupu se dělá přes SW v PC, je otázka, jestli to nastavení "vydrží" i bez připojení k PC. Asi jen vyzkoušet, tedy připojit k PC, nastavit výstup sluchátek a pak to zkusit použít bez PC (jen s USB napájením).