Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno filtry v excelu

Mam uvedeny seznamu zaměstnanců a potrebuji vybrat pomocí filtrů všechny osoby bez titulu a zkopírovat jejich údaje na nový list. Netusite jak to udelat?
dekuji
I

Řešení:

zapneš filter a v menu k filtru dáš "filtre textu", tam vyberieš "obsahuje" a v ďalšom okne zadáš len bodku... Tadá, hotovo, zobrazia sa ti len mená, ktoré obsahujú bodku, t.j. všetci titulovaní.
(platí len pokiaľ tam ovšem nemáš mená ako Ing. J.F.Kennedy, MUDr. Karel H. Mácha a pod...) Pokiaľ by tomu bolo tak, tak musíš rozdeliť obsah bunky v mieste prvej bodky. Prípadne funkciou if ošetriť možné tituly a pod. Spôsobov je viac. No a ako dostať filtrovaný obsah do iného hárka? Jednoducho: skopírovať a vlepiť. Vlepia sa len viditeľné riadky

Máš tituly v samostatnom stĺpci? Ak áno, tak je to jasné. Ak nie, tak použiješ niečo, čím odlíšiš titul od mena. Napr máš za všetkými titulmi bodku?
Ak áno, je to jasné. Ak nie, Máš medzi titulmi a menom medzeru? Ak áno (bodku alebo medzeru) tak vytvoríš stĺpec s titulmi tak, že oddelíš časť obsahu bunky v mieste bodky alebo prvej medzery. A postupuješ akoby si mala tituly v samostatnom stĺpci...

zapneš filter a v menu k filtru dáš "filtre textu", tam vyberieš "obsahuje" a v ďalšom okne zadáš len bodku... Tadá, hotovo, zobrazia sa ti len mená, ktoré obsahujú bodku, t.j. všetci titulovaní.
(platí len pokiaľ tam ovšem nemáš mená ako Ing. J.F.Kennedy, MUDr. Karel H. Mácha a pod...) Pokiaľ by tomu bolo tak, tak musíš rozdeliť obsah bunky v mieste prvej bodky. Prípadne funkciou if ošetriť možné tituly a pod. Spôsobov je viac. No a ako dostať filtrovaný obsah do iného hárka? Jednoducho: skopírovať a vlepiť. Vlepia sa len viditeľné riadky