Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem procesor + nová deska

Ahoj, mám cca 14000,- a potřebuju novou desku s procesorem. Do desky přijde tato grafika EVGA GTX 1070 SC Black Edition Gaming (08G-P4-5173) a 16GB RAM 4x4 DDR4-2400. Můžete poradit nejlepší kombinaci desky a procesoru? Je lepší Intel Core i7-12700KF @ 3.6GHz , nebo Intel Core i9-10900KF @ 3.7GHz, případně je to zbytečné?

PC je na hry a takovou tu domácí kancelářskou práci + přehrát film a stáhnout muziku.

Díky za radu

JD

10900 je starý, bral bych jedině z bazaru za 4k

https://www.alza.cz/intel-core-i7-12700kf-d6767571.htm?o=1
https://www.alza.cz/msi-pro-z690-a-ddr4-d6800258.htm

jsi trochu nad limitem plus chlazení...
tak možná vrátit se na zem a vzít 10600KF

pak bys mohl prodat to staré jako komplet a vyměnit i ramky za rychlost 3600+.

Edit: důvod proč bych nebral levnější mATX desku je spotřeba procesoru/mohutnost a potřeba chlazení napájecí kaskády. u těch levných předpokládám to bude nedostatečně naddimenzované na 250w.

Je to dotaz, ne ze bych tu chtel nekoho presvedcovat, ale k cemu je dobry procesor do klasickeho desktopu spis herniho s E jadry?

Pokud Alder Lake, tak bych sel do i5-12500, ktery ma 6C/12T klasicka velka jadra bez tech E jader. Na jeho vyuziti za me ideal.

Nebo bych klidne sel do stareho i7-10700F, za 6875 na CZC ma porad 8 jadro za peknou cenu.

Ahoj, beru to tak, že to co teď kupuju, tak nebudu 2-3 roky měnit, proto možná trochu předimenzováno, ale jak jsem psal již v úvodu, nechám si rád poradit. Upgrade dělám kvůli hraní, takže pokud je z tohoto pohledu něco vhodnějšího, prosím doporuč, díky

Do prosince kdy cca vyšla řada Intel 12x00 byla lepší volba podle mě AMD. Já mám levnou desku a 5800x
Podívej se na https://www.czc.cz/msi-b550m-pro-vdh-amd-b550/332680/produkt?gclid=CjwKCAiA24SPBhB0EiwAjBgkhjDW5Keou0oY8MfNxraVapKYWoNM5B2tVeI6mYwvzPkT0FitarnRHRoCNuMQAvD_BwE

Najdi si porovnání na YouTube. Intel je o něco málo výkonnější v některých hrách ale většinou je to měřeno na sestavách s top grafikou, doma bude rozdíl dva snímky. Pro AMD hovoří menší spotřeba a CPU je v nových konzolích, nové hry by mohly být víc optimalizovaný pro AMD.
Popravdě kdybych si měl teď vybrat rozum by říkal AMD, srdce hráče Intel:-)