Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Porovnání souborů na úrovní byte

Zdravím
Potřeboval bych porovnat dva obrázky jpg v jazyku php kdysi jsem se s tím hrál ale narazil jsem na omezení mého freehostingu ,mě napadlo že si ukousnu několik byte ze vzorku a porovnám to z druhým kouskem vzorku existuje nějaká funkce v php která by do array nakopírovala byte po bytu kousek souboru jpg ? díky

K čemu to má být dobré? Porovnávat byte po byte soubor JPG? :-? Stačí aby byla použitá jiná komprese JPG a i když to bude stejný obrázek, obsah souboru bude samozřejmě jiný. Jinak na obyčejné porovnání shody obrázků (souborů) stačí kontrolní součet.

$md5image1 = md5(file_get_contents($image1));
$md5image2 = md5(file_get_contents($image2));
if ($md5image1 == $md5image2) {

}