Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chladenie z bočníc

Zdravím, chcel by som kúpiť vetráčik na bočnicu ktorý by bol v cca výške grafickej karty. Chcel by som sa opýtať či ho mám nasadiť v smere aby vzduch do skrine nasával alebo ho hnal von. Case mám Zalman T5 a klasicky jeden vetráčik na prednej strane, jeden na zadnej a na CPU používam SilentiumPC Spartan 3 PRO.
Ďakujem za pomoc.

Na tej bedni ti malý vetráčik prd pomôže. Skontroluj si teploty a propadne si uprav vnútornosti tak, aby si mal dobrý airflow. Už samotná bedňa nie je šťastne volená - je pekná, ale odvod tepla z nej nebude optimálny - najmä kvôli tej deravej bočnici, vzduch z predného (predpoklad studený) sa v bedni rozptýli a bez úžitku odíde práve tou deravou bočnicou (ibaže by tá bočnica bola ešte niečím priehľadným prekrytá - pridaním vetráčika by sa i tak narušil aký-taký airflow).