Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ovladače pro router

Jelikož pravděpodobně budu kupovat WIFI AP nejspíše i s routerem (Dělá se i AP bez routeru nebo naopak router bez AP? jaký v tom rozdíl?)
Tak jsem se díval po obchodech a zjistil jsem, že d-link má zadní konektory přelepené s výzvou,že před zapojením se mají nainstalovat do PC ovladače z přiloženého CD.
To mě překvapilo. Myslel jsem že to je klasický síťový prvek co nepotřebuje drivery.Jak to je?

Dela se AP bez routeru i router samotny.
AP slouzi ro sireni WiFi signalu
Router slouzi pro pripojeni vice pocitacu napr. k internetu
Kombinace si slozis urcite sam. Jinak soucasti toho zarizeni muze byt klidne i ADSL modem, pak mas ADSL WiFi Router.

Ovladace k routeru nepotrebujes. Vyrobce sice nabizi tzv. Zero Configuration, ale nic ti nebrani to nepouzivat a konfigurovat jej klasicky pres webove rozhrani