Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Thuderbird - hláška Není přidružen žádný e-mailový účet

Ve Win10 používám poštovního klienta Thuderbird.
Poslední dobou se mi po startu Thuderbird objeví hláška:
"E-mail
Není přidružen žádný e-mailový účet, který by mohl provést požadovanou akci. Nainstalujte e-mailový program nebo (pokud je program již nainstalovaný) vytvořte přidružení pomocí ovládacího panelu Výchozí programy."

Pod kliknutí na OK se Thunderbird spustí a funguje normálně, jak má. Akorát ta hláška je otravná.

V ovládacích panelech ve výchozích aplikacích mám k položce E-mail přidruženou aplikaci Pošta. Je to nastavení po instalaci systému. Zkusil jsem to změnit na Thunderbird, avšak zmíněná hláška se objevuje dál.

Nepodařilo se mi vyguglit žádné řešení. Na forum.helios.eu/orange jsem našel návod na úpravu registrů, ale ten v tomto případě nefunguje.

Změna hloupého předmětu, původně: Thuderbird (host)

Stalo se to "samo od sebe"?

Thunderbird používám roky a hlášku nemám. Zkusil jsi TB přeinstalovat (zazálohovat účty)? Aby se obnovilo nastavení výchozího programu pro poštu.

Doufám, že nepoužíváš nějaké zázračné zrychlovače a čističe....

Ono se to v TB rozhasilo někdy nástupem verze (asi) 91. Kromě přidružení programů taky
zmizelo nastavení Akce u Typu přílohy, nejčastěji to dělá bordel u PDF v Thunderbirdu.
Tam je pak potřeba dělat tohle "kolečko" s programem pro PDF. Zajímavé je, že jen u někoho...

Taky jsem se té hlášky nemohl za žádný svět zbavit, nakonec pomohla jen instalace Microsoft Office (s Outlookem). Ten sice nepoužívám, ale hláška už se nezobrazuje. Po odinstalování Officu se zase objeví, vypadá to na nějakou levotu Microsoftu, který asi našel způsob, jak uživatele odradit od používání Thunderbirdu.