Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jakou bitcoinovou peněženku

zdravím,
dotaz,
pro delší (třeba 5 let) uložení bitcoinu, kam byste uložili?

1) registrovat se v bitcoin burze/bance a držet to na účtu u nich
2) aplikace mobilní nebo desktopová a držet to v ní
3) HW peněženka (trezor atd)
4) papírová peněženka, kterou si uložím na více "bezpečných" míst

ad1,ad2) může dojít k vykradení jejich účtu a přijdu o vše

ad3) zařízení se mi pokazí, a ikdyž mám seed atd tak to třeba nedokážu obnovit

na menší obchody je asi nejlepší kombinace 1 a 2?
ale na držení asi 4?
kde máte BTC vy?

díky

Papírová peněženka? Někde to stejně bude muset být uložené. Na papír si to odnikud nepošleš. na papír si můžeš maximálně uložit seed.
Pro dlouhodobé uložení HW peněženka. Pokud znáš seed, obnovit to můžeš kamkoliv.
Pro menší obchody stačí účet na burze (máš i peněženku), stejně to budeš muset někde nakupovat.