Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Oculus Quest 2 a STEAM hry

Ahoj, jsem novy uzivaletel Oculus Quest 2 a uz si moc nevim rady s tim, co jeste zkusit pro to, abych rozchodil hry ze Steam. Quest 2 jsme si poridili pod stromecek pro celou rodinu a z pocatku vse fungovalo bezvadne. Nyni jsem ale v situaci, ze ze steam her mi jde pustit pouze jedna. Celkem jsme si na Steamu poridili 3 hry: Half Life Alyx, Beat Saber a Super Hot. Jedina, ktera vsak funguje, je Super Hot. Pokusim se co nejpresneji popsat cely problem: Oculus k PC pripojujememe pomoci Air Link. Aplikace Oculus i bryle samotne jsou aktualizovane na posledni verzi. Jakmile se Oculus nastartuji, na PC spustim aplikaci Oculus a pres bryle se pripojim ke svemu PC. Tady hned mozna nastava jeden problem, ale nejsem si uplne jisty: Prostredi, ve kterem se nachazim, je totiz takove "sede nekonecno" a ne zadny pokoj nebo mistnost. To mozna ale nicemu nevadi, veskere ovladaci panely mam pred sebou. Drive jsme to delali tak, ze v tento moment jsem rucne na PC ze steamu pustil hru a ta se spustila na brylich. Ted ale (mimo super hot) pokud hru spustim, vidim, ze se rozjede na PC, v brylich slysim zvuk, ale obraz nevidim. Na PC je videt, ze hra reaguje na pohyb ovladacu, ale ne na pohyb bryli. Stejny problem nastava, kdyz stem hru spustim primo na brylich z kinhovny. Jak uz jsem zminil, Superhot funguje uplne bez problemu, half life a beat saber ne. Hledal jsem na netu, jak vlastne spravne steam hry spoustet a nekde jsem cetl, ze jakmile nastartuju spojeni Oculus Air Link, mel bych v prostredi Air link spustit Steam VR. To kdyz ale udelam, "teleportuje" me to do noveho prostredi, takove cerneho nekonecna s nocni oblohou a horami za horizontem. Zadne panely, ze kterych bych mohl neco spustit. Dnes jsem jeste zkousel opravit integritu tech nefunkcnich her na steamu, ale ani to nepomohlo. Pokud by mi nekdo zde byl schopen poradit, co zkusit, byl bych Vam moc vdecny. Diky moc! :)

Tak vyreseno, v jednom prispevku nekdo radil, ze jakmile se po spusteni SteamVR ocitnu v tom prostredi pod nocni oblohou, staci na levem kontroleru zmacknout oculus tlacitko a vyskoci panel se seznamem her, ze ktereho je lze spoustet.