Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem [Android] vykonání PHP skriptu

Zdravím
Jak vykonám skript php s androidu ?podle návodu na YouTube jsem si opsal teď jsi odkaz nevzpomínám fungovalo to ale má to jeden háček napřed se spustil na tom telefonu výchozí web prohlížeč a do něho se načetla ta adresa webu ale já bych potřeboval něco aby se ten link vykonal bez prohlížeče jde to vůbec? díky

Ten skript mám na webhostingu a potřebuji aby moje aplikace se podívala na "nějakou stránku"
něco jako

String https_url = "https://szr.szczecin.pl/utms/data/layerss/tranka.php"

v arduinu -ESP8266 mám napsanou funkci která pošle i data -teplotu do skriptu php a no a v tom skriptu je že se ta teplota uloží do souboru na php serveru

Tak tedy mám aplikaci která udělá fotku na mobilu a pošle ji pomocí FTP protokolu na můj web hosting já abych měl kontrolu jestli se v hlídaném prostoru se něco změnilo tak potřebuji spustit skript který mě pošle email ,nechci to dělat cronem ale připsat do té aplikace něco co spustí ten skript v tom skriptu se zkontroluje jestli proběhla nějaká změna díky