Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako oklamať tlačiareň

Mám staršiu atramentovú tlačiaren HP Desk Jet 3700 a s novo naplnenou kazetou sa mi nedarí vytlačiť viac ako jedna strana. Neexistuje jednoduchší spôsom okrem prelepovania vodivých pásikov na zadnej strane kazety, ako tlačiarem oklamať?

Musel by si mať aspoň tri iné cartridge, aby sa ich výmenou zblbol, resetoval firmware. Niekedy si pamätá aj tri kusy po ich výmene.

Jedine prelepiť vrchné (tuším tri) kontakty na novej, naplnenej cartridge, nastadiť do sánok, spustiť tlačiareň nech sa firmware resetne, zblbne, odlepiť samolepku a nazad detto náplň nasadiť. Bacha, nech si samolepkou neurveš aj celuloidový plošák s kontaktmi z náplne. Velice opatrne, aby ti nezostal ani lep (lepíček) na kontakte.

V tom prípade máš zavdzušnenú náplň. Je dole pri metale vzduchová bublina.

Skús do hornej dierky jemne nad servítkou perami tlakom do náplne pofúkať s "nadicanými" líčkami na tvári, aby sa prípadný vzduch dole cez štrbiny vytlačil von.

Tieto šmelinárske spoločnosti fejkistov smelo vymenia vadné náplne, však ich vyhrabali zrezlé jak liška niekde z premočených kontajnerov, funguje každá desiata.

Ale ak je šikulka, má nervy z železa, injekčnú striekačku s dlhou ihlou, homologovanú, origoš atramentnovú náplň s presným čísleným kódom, dokáže odvzdušniť hebký molitan nežným, opatrným plnením na kolene, môže fachčiť na origoš rovnakej náplni aj 20x po sebe. Len nesmie odpáliť tlačením na sucho, bez mazania atramentom, piezoelektrické, metalické štrbiny, lebo je načisto v rici.

Prelepoval som kontakty, vytlačil som pár strán a znova mi začala blikať kontrolka atramentu. Ešte vyskúšam tento návod:
Otvorte Zariadenia a tlačiarne
Vyberte aktívnu tlačiareň
Kliknite na Systém tlačiarne HP
Kliknite na kartu Údržba tlačiarne
Kliknite na kartu Ochrana kaziet HP
Kliknite na tlačidlo Vypnúť ochranu kaziet HP
Kliknite na ok pre uloženie nastavení