Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade PC do 500€

Ahojte, chcel som sa spýtať, vedeli by ste mi poradiť pri výbere nového procesora? Už 5 rokov používam i5 6600k a ten na nové hry nestačí. Najlepšie by bolo keby ma to celé stálo do 500€ procesor + všetko čo k nemu treba. Procesor by mal byť hlavne na hranie hier.

Moja zostava:
Case: NZXT S340
PSU: Corsair RM550x (2015 verzia)
Motherboard: MSI Z170A Gaming Pro Carbon
CPU: Intel Core i5-6600K
Cooler: Cooler Master Hyper 212+ EVO
RAM: 2x8 GB Kingston HyperX FURY 2666 MHz
GPU: MSI GeForce GTX 1070 Founders Edition
SSD: Kingston SSDNow V300 240GB
HDD: WD Black, 2.5", SATA III, 500GB

Dobrá pokud chceš intel... tak 12400 mi nepřijde jako výhodný upgrade. Ano je tam 6 jader místo 4 co máš, turbo je ale jen 4,4 ty máš 3,9. Ano vím 12600 má o 10-20procent vyšší výkon proti předchozí generaci ale stejně...
bral bych 12600KF tam je turbo 4,9ghz.
70eček ušetříš když nebudeš zbytečně kupovat ramky. stejně si je tam plácl podle ceny :-)

Chladič bych bral na 12600 nejméně https://datacomp.sk/silentiumpc-chladic-cpu-fortis-5-140mm-fan-6-heatpipes-pwm-pro-intel-i-amd_d432547.html

edit: jinak jestli amd nebo intel se můžeš podívat třeba tu https://www.youtube.com/watch?v=qUv7dACV8rQ
nezapomeň je to točený na 3080 "doma" budou u většiny rozdíly 5x menší :-)

Teraz sa neviem rozhodnúť... :-) Neni 12600kf moc overkill pre gtx 1070? Pozerám že má aj väčšiu Wattage nebude potrebovať ďalšie 4-pin napájanie aby to zdroj dokázal uživiť? GPU neplánujem tak skoro vymeniť počkám na novú radu 4000. Radšej by som asi kúpil SSD a RAMky... Tie som vyberal podľa oficiálnej stránky intelu kde odporúčali 3200mhz aby nebrzdili potenciál CPU (12400F). Ale ak sa viac oplatí 12600KF tak určite zoberiem ten.

Tak poslední procesor jsi měl 5let proto bych doporučil vybrat dobře, nejspíš ho měnit hned tak nebudeš (pokud ano proděláš na tom třeba 50e).

Můj návrh je zamyslet se rovnou nad 12600 kvůli vyššímu taktu.
Sám jsem nad tím lehce uvažoval jestli ten intel nezkusit. Pokud bych si koupil 12400 tak by vrtal červíček pochybností jestli sem neměl vzít 12600.

Ještě jinak - to co sis koupil před 5ti lety byla střední třída. Dal jsi zhruba okolo 250e pokud si pamatuju. Označení x600K. Teď chceš brát defakto nižší model protože nástupce je právš 12600K.

Ten tvůj cpu má TDP 91w tak to zas takový rozdíl není.

Pokud budeš ten starrý hw prodávat tak na ssd zbude.

Asus Tuf je dobrá řada akorát pokud máš bednu ATX tak bych bral ATX verzi, ty máš prvotní výběr mAtx a tam je vše víc naplacane na sobě.

Z toho eshopu bych bral teda
https://datacomp.sk/asus-tuf-gaming-b660-plus-wifi-d4-_d432202.html
Poznámka na desce s 660 nepůjde procesor taktovat, ale myslim, že to není cíl, navíc už jede dost na maximu.

Zkontroluj si ceny,i jinde já to v oku v eckach nemám.

Možná bych se spokojil i s https://m.alza.sk/asus-prime-b660-plus-d4-d6939831.htm?tab=accessories
Bude o něco míň vybavena, konektory, RGB konektory a tak.