Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nepríjemný zvuk z m2 SSD

Zdravím, chcel by som sa spýtať či mal niekto podobný problém ako mám ja. Jedná sa o taký nepríjemný zvuk z m2 SSD, ktorý je len vtedy keď je kľud na ploche, nič nerobím alebo len pozerám nejaký stream, počúvam pesničky. Akonáhle zapnem nejakú hru alebo správcu úloh tento nepríjemný zvuk zázrakom prestane a začne zasa až vtedy keď vypnem správcu úloh alebo nejakú hru. Zvuk nejde zo žiadného iného komponentu z PC ale z SSD. Prvotne som si myslel, že to môže spôsobovať nejaký kábel, že je teda blízko chladiča a vetrákov tak som rozrobil celú case, rozložil celú mobo a teda do upravil tak aby sa teda káble nedotýkali a neboli vo veľkej blízkosti vetrákov a chladiča.

Plus taktiež sa mi deje to, že keď napojim slúchatka do zadného panelu a hýbem myšou tak počujem také elektrické zvuky alebo ako to popísať a to je taktiež dosť otravné ale to som vyriešil tým, že som napojil do predného, poprípade som musel znížiť pool rate na myši až na uplne minimum, vtedy to nerobilo.Máte nejaký fix aj na tento problém?

Základná doska : GIGABYTE Z590M
SSD M2: Samsung 970 EVO PLUS 250 GB

GB dosky boli zname kedysi svojimi piskajucimi zvukovkami. Moze to byt kludne aj zdroj
Ten popis je divny, spustenie hry by este usvedcovalo zdroj, pretoze sa zvysi zataz a zdroj potom prestane piskat, ale to spustneie spravcu uloh nema na zdroj ziaden vplyv, takze...patraj dalej, zatial prilis malo informacii;o).

Je to dosť divné no, ale včera som proste zapol spravcu uloh, prestalo to a ked som ho zasa vypol tak to zas bolo počuť po chvíle a tak som to opakoval 3x po sebe a vždy sa to takto opakovalo :D Už neviem čo a jako mám pátrať, som z toho totálne mimo. Môžem ešte vrátiť základovku do Alzy ale mATX z rady 590 tam poriadne ani nie su v rovnakej cenovej relácii