Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tablet nebo ipad nebo E-link (Onyx boox) pro studium (+stylus)

Dobrý den,

jako student primárně používám notebook a do nedávna jsem používal starší tablet, který již bohužel odešel do křemíkového nebe a tak se teď ohlížím po nějaké alternativně. Co byl mělo nové zařízení splňovat
- stylus pro psaní výpisků
- na počítači jsem zvyklý, že na 1/2 polovině obrazovky mám otevřený internet odkud čerpám obrázky případně texty (+snímky z obrazovky) a vkládám si je do pdf, ve kterém si dělám přípravu - to by mělo také splňovat nové zařízení
- často pracuji se články např. z https://www.researchgate.net/, kde články mají průměrnou délku 10 stránek a pouze je rychle přejíždím a hledám klíčové pasáže - plynulost vyhledávání
- potřebuji aby rozchodil i pdf s 800+ stránkami

Co si má dle Vás pořídit?
1. Nejdříve mě napadl Android tablety např. Huawei MatePad 11 nebo Samsung Galaxy tab S7. Nicméně co jsem tak pochytil na internetu, tak plynulost nic moc a stylus také nic moc
2. Dále mě napadl Ipad air 2. generace...nicméně žádné jablko do teď nevlastním, tak nevím zde bych využil celý jeho potenciál
3. To je asi hlavní důvod proč sem píši, narazil jsem na čtečky (E-link)
3.1. Remarkable 2 -> postrádá internet, tudíž jsem jej zavrhl
3.2 Onyx boox (konkrétní tip zatím nemám)

Jelikož většinu materiálů mám v online podobě, tak do počítače prokoukám celý den a tak mě nejvíce zaujala poslední zmíněná možnost Onyx boox. Bohužel neznám nikoho kdo by jej používal. Ano, recenze jsem četl... Přesto bych se rád zeptal jaký je Váš názor....

Předem děkuji za reakci

IMHO cokoliv z e-inku úspěšně nesplňuje takřka nic z toho co požadujete. Jako - na konzumaci obsahu fajn, příjemně se na něm čte. Nouzově jde na to načmárat poznámku. Ale výkon všeobecně velmi nízký, odezva zobrazování naopak rekordně vysoká v srovnání s čímkoliv jiným. I když Ipad nemaje, z okolí slýchávám že co se týče stylusu tak je fajn. Lepší Samsung tablety taky.