Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Anonymní přístup na web

Při návštěvě určitých webů se potřebují tvářit jako nový, unikátní návštěvník, ale nechci přitom mazat historii prohlížení všech webu na PC, jak jsem to dělal na starém PC s pomocí CCleaneru. Stačí přitom mít na to jiný prohlížeč a mazat kompletní historii v něm? Cookies jsou vázané na prohlížeč a každý má vlastní, anebo jsou společné pro všechny prohlížeče, takže když navštívim web z prohlížeče 2, na kterém jsem vymazal kompletní historii, tak pozná anebo nepozná, že jsem na něm již předtím byl z prohlížeče 1? Samozřejmě, že IP by byla jiná. :?:

Řešení:

Každý prohlížeč má vlastní cookies. Ale jak už bylo napsané v prvním příspěvku - nestačil by prostě anonymní režim?

Mně ale nejde o nějakou aktivní identifikací a zevrubné zkoumání návštěvníka, ale jenom rozpoznání přes cookies a IP adresu. IP změním přes NordVPN, ale jak zabránit cookies v mé identifikaci bez jejích složitého vyhledávání na mém PC a mazání?

Jde mi jenom o to, jestli má každý prohlížeč vlastní cookies, takže stačí použít jiný prohlížeč a mazat jeho historii včetně uložených cookies, anebo uložené cookies nezávisí od prohlížeče a při otevření stránky jiným prohlížečem stránka stejně pozná, že jsem na ní již byl. Mazat historii primárního prohlížeče nechci, současné nastavování režimu cookies při první návštěvě stránky je opruz a nerad bych to absolvoval pokaždé znovu.

Nestačil, ty předchozí návštěvy nebyly v anonymním režimu, takže nějaké cookies jsou již v PC! Nejedná se o novou a jednorázovou situaci, ale o potřebu anonymního přístupu k webům, které byly v minulosti navštěvovány v neanonymním režimu, a to co nejjednodušším způsobem, tj. bez nutnosti vyhledávání a mazání konkrétních cookies anebo všech dosavadních cookies.