Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno vydieranie cez internet

Dobry den. Stal som sa obetou internetoveho vydierania. Potreboval by som vediet ci je mozne spustit kameru na mojom notbooku na dialku bez mojho vedomia alebo skopirovat moje udaje zo stranok na ktore chodim.

Jestli jsi dostal mail, že má nějaký pitomec tvoje natočené video, co jsi dělal za erotiku před kamerou, tak to můžeš klidně ignorovat. Je to jen fisching, kdo se na to chytí a je to vylhané. Mi to přišlo taky i když nemám žádnou kameru a na takové stránky nelozím. Když se bojíš, můžeš kameru přelepit izolepou. Za určitých okolností je možné dálkově spustit kameru i kopírovat tvá internetová aktivita.

Tyhle maily mi chodí i na jeden starý PC v práci, na kterém není ani kamera, ani mikrofon a na web se z něho neleze. Jen se tam stahuje pošta. Za pár dní přijde varování znova, ale se slevou. Prostě to šmejdi zkouší na tisíce mailových adres, vždy se někdo nachytá a zaplatí.

Osobne nemám tento problém, nepoznám ho.

Maily treba ošetriť min. 64 bitovým heslom podobného tvaru:

BHI*PA#G{i2=%cpOT$5G8i7_vkY9]EALtAO%=8XzB9>?dek9510fE47

https://hodza.net/password-meter/

pravda, ak to dovoľuje ich server. Napríklad na SVK Zoznam.sk, sú medzi konkurenciou v heslovaní velice pozadu.

Mailová schránka na free serveroch v prípade loginu okrem silného hesla musí mať kombinovaný, zložený tvar pred zavináčom.

Do browsera (IE prehliadača) si nikagdá_nikdy nedaj uložiť heslá, je jedno či máš rozšíreniami, doplnkami, (ublock, badger) precpatú Vivaldi, Operu a spol. s "Káčerom".

Pracuj s mailom výhradne domácim PK (Thunderbird od Mozilla), na mailové schránky akokoľvek zabezpečeným browserom nikdy nelez.

Ideálne: Plať si túto službu, stojí pár halierov.

Maily treba ošetriť min. 64 bitovým heslom podobného tvaru:

Niežeby som bol zástancom slabých hesiel pre dôležité mailové účty, ale tento typ phishingu nesúvisí s tým, že útočník pozná heslo.

Mailová schránka na free serveroch v prípade loginu okrem silného hesla musí mať kombinovaný, zložený tvar pred zavináčom.

Dôvod? Takže už nestačí len meno.priezvisko12345@azet.sk ale musí to byť m3n0.pr!3zv1sk0@azet.sk...

Pracuj s mailom výhradne domácim PK (Thunderbird od Mozilla), na mailové schránky akokoľvek zabezpečeným browserom nikdy nelez.

Dôvod?

Vidím že táraš nezmysli....

64 bitov = 8 bajtov = max. 8 znakov z ASCII, resp 2 znaky z UTF-8. Hmm,... asi si myslel bajty, ale čo už.

Thunderbird naopak tej bezpečnosti nepomáha, to už radšej si otvorím gmail v prehliadači.

Do browsera si ukladať heslá? Čo to má s pishingom či fishingom, ostatne ja by som naopak odporúčil ukladať heslá do password managera... najbezpečnejšie heslo je to ktoré ani ty sám nevieš.