Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC Zdroj - nový, rada?

Dobré odpoledne přeji,

prosím Vás, potřeboval bych poradit. Chtěl bych vyměnit zdroj na svém PC. Aktuálně používám EVGA 650 GT Supernova, začal být trochu hlučnější, než bych si představoval (zhruba 3-4 minuty jede naprosto potichu, pak vytáhne otáčky na 100% a hučí to jak vysavač, zhruba 20s), někde jsem četl, že to má trochu společné s ECO Modem, jenže ten samozřejmě manuálně nelze vypnout na tomto typu zdroje, proto bych ho chtěl vyměnit za něco tichého. Reklamovat nemůžu. Můžete mi poradit?

Sestava:
AMD Ryzen 5 5600, GTX 3070, 32GB Ram HyperX, 1x SSD NVMe WD, 1x HDD WD, Asus TUF Gaming B550M.

Rád bych zvolil nějaký bez tzv. Eco modu a zároveň, kdybych ho mohl připojit na stávající již zavedenou kabeláž. Cenu bych si představoval do 3000,-.

Díky za každou radu.

Nikl

Podle toho jak to popsal je ve zdroji v háji buď regulace nebo se něco přehřívá. Výměna ventilátoru těžko pomůže pokud to začne hucet na plný tocky a pak přestane.
To by jedině musel být ventilátor se svojim čidlem ale ten sem ve zdroji neviděl, řešila to vždy deska zdroje.

Pánové, děkuji za Vaše odpovědi. Pro mě asi nejvíce nejjednodušší řešení je výměna kus za kus, takže se budu řídit radou MM_tank. Ještě se zeptám, pokud bych místo 650 koupil například lehce výkonnější 750, ušetřím tím zátěž zdroje? Jestli se bude méně zahřívat například. Je mi jasné, že spotřebu budou určovat komponenty o tu mi vyloženě nejde, spíše že ten zdroj budu šetřit. Nebo to nemá smysl?

Díky.

Pokud si koupi GOLD zdroj nebo lepsi, tak nemusi mit z efektivity strach, maji ty lepsi zdroje velky rozsah toho, kdy bezi na optimalni efektivite. A s tou jeho sestavou muze smele do 750W.

Ja mam kuprikladu sestavu, ktera ma nizsi vykon i prikon a pritom mam EVGA SuperNOVA 750 G2 750W. ECO mod u tohoto zdroje je prepinatelny manualne, ale je to uz starsi zdroj.