Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ram 16 GB - použiteľná pamäť: 7,95 GB

Zdravím mam v poctači 2 ramky 8gb do kopy 16gb v Nastaveniach a informacie o pocitaci mi pise ze 16,0 GB (použiteľná pamäť: 7,95 GB) je to nieco zle alebo co stym mam robit ? aby mi aj ta druha fungovala? nikdy som sa stymto problemom nestrelol az dnes som to zistil kedze som pocitil velke dropy v hrach a pri praci v aplikacia a rederovani

Změna tupého předmětu, původně: Ram Problem (host)
Změna kategorie, původně: PC sestavy (host)

A poznáš rozdiel medzi pojmami inštalovaná a použiteľná?
Asi nie. V skratke - inštalovaná je tá, čo ju máš FYZICKY v PC.
Použiteľná je tá, ktorá je dostupná z inštalovanej mínus obsadená (OS, spustené aplikácie a i.) - takže zhruba 8GB RAM je voľná a pripravená na používanie.