Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přepnutí antiviru z ESET Security na Windows Defender

Byl jsem požádán o pomoc na dálku s antivirem. (nejsem tedy fyzicky u počítače)

Na firemním PC s Windows 10 vypršelo předplatné ESET Security a uživatel má obavu o ochranu jelikož musí mít firemní počítač chráněný.

V Nastavení > Zabezpečení Windows > Ochrana před viry a hrozbami
je stále ESET Security.
Čekal jsem že kontrolu převezme Windows Defender. (dnes už vlastně Microsoft Defender)

Prosím o radu -

1) nechat to teď tak jak to je? Uživatel si do týdne, max dvou dokoupí prodloužení předplatného. (Domnívám se že ESET dál chrání, jen neinstaluje nové aktualizace - viz: )
[94515-so2-png]

2) nebo přepnout ochranu na Microsoft Defender?
V tomto případě kde najdu možnost zvolby výchozího antiviru?

Děkuji

Přikládám screeny ze zmíněného počítače

jak může mít firemní instalace roční či trial instalaci av? to vůbec nesmí řešit uživatel, to je věc firemního it.
jaktože má uživatel, který si s nastavením windows neporadí, administrátorská práva? to je zase věc firemního it.

u nich ve firmě říkají antiviru "chráněný počítač"? lidstvo už je úplně v pr...
jestli je to 2-4 členná firma s vlastními instalacemi, bez mentálně odpovědné osoby v it, ať ten slavný eset odinstaluje.