Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook Asus Zenbook - vzít Intel nebo AMD?

Dobrý den, chci koupit notebook (ultrabook), konkrétně Asus Zenbook 16Gb Ram, 1000Gb SSD, 14ti palcový a potřebuji poradit, jestli vzít konfiguraci s procesorem i7 1165g7 tiger lake a integrovanou grafikou intel iris xe, nebo sáhnout po AMD Ryzen 9 s integrovanou Vega 8..

Notebook bude určen primárně na práci (hlavně excel a internet), sem tam přehrávání filmů na TV.

Děkuji za rady.

Změna tupého předmětu, původně: Notebook (host)

Já hlasuji za AMD. Intel má CPU Mark 10615, viz https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i7-1165G7+%40+2.80GHz&id=3814, AMD 5 5500U, které jsem nedávno pro známého kupoval má při nižší spotřebě CPU Mark 13210 https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+Ryzen+5+5500U&id=4141 . AMD 7 5700 má ještě více https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+Ryzen+7+5700U&id=4156 . AMD 9 má výkon 2x vyšší než Intel.

Ok, já vím že to zvládne jakýkoli slabší PC, já potřebuji přenášet, potřebuji vydrž baterie a to z bazaru nebude, líbí se mi numpad v touchpadu, to nemá nikdo a nechci 15" notebook, takže prvni odpověď je úplně mimo mísu a pokud borec chce, ať si bazarové notebooky nakupuje, já mám zenbook už 8 let a jsem naprosto spokojeny, jen výkonu ubývá, tak přenechám dětem na online výuku a chci si pořídit další. V excelu delám s tabulkama o 50 titsicich řádcích a i 500set sloupcích, musím pracovat i v v google tabulkách v excelu kvůli firmy a už to je dosti pomalé. Filma na TV stremuji přes wifi a chci 802ax, pán v první odpovědi prostě nepochopil a můj dotaz tedy znova, benchmark jsem si nasel, ale co ty grafiky? Je to srovnatelné nebo je na tom intel lépe?

Ještě bych se teda zeptal jestli někdo tyto zenbooky vlastní a jestli je k něčemu ten touchped na aplikace který má jen dražší verze s i7 nebo to je úplně k hovnu a nevyuziju to, levnější verze sryzenem ma v touchpadu jen numerickou klávesnici, což je to hlavní pro mě...