Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s PC Náhodný Restart.

Zdravím už si celkem nevím rady co dělat.

Mám PC složeny od czc Amd Ryzen 5 3600,GTX 1660 Super Gaming x, Seasonic Gold 750w,Asus rog strix b465-f.

Pc vyhodi v událostech hlašku power kernel 41 s nulovýma hodnotama v podrobnostech.

Zkoušel jsem nějaké bechmarky par hodin počítač bežel normálně. MemTest tak 2hodky.

V biosu jsem vypnul c - state. ( Na zahraničnich forumech jsem našel ze by to mohlo byt taky tím ale potom stejne se znova restartoval)

zkoušel jsem upravit napajeni podle youtube taky nepomohlo.

Pri Spadnuti se PC restartuje bez Modre obrazovky a znovu se načte jako pri zapinaní pc.

Mam pocit ze pc pada kdyz se na nem moc nědeje ale když beží na plno tak se asi nestalo že by padnul.

V systemu jsem povolil vytvoreni minidump 256kb (zkraceny vypis stavu pameti) - Ten se ale do složky neuloží.

Jak tedy nastavit aby se uložil mužete někdo zkušeny poradit?

Změna kategorie, původně: PC sestavy (host)

díváš se špatně: kernel power 41 znamená, že se pc restartoval - to sis asi všim taky. pořebuješ vidět co se dělo před tím.

screen z bsodviewer ji tu nedal, zajímavá by přitom byla historie chyb, jestli jsou stejné.

dělá to celou dobu od složení, nebo až od nějaké doby?

jaké tam máš osazené ramky?

V systemu jsem povolil vytvoreni minidump 256kb (zkraceny vypis stavu pameti) - Ten se ale do složky neuloží.

ještě je potřeba mít povolený swap, třeba 500mb.
ale jestli to padá rovnou do černé obrazovky, je to hw závada a windows nestihnou reagovat.

když jsem se přestěhoval , mám pocit že to začalo dělat a je to tak rok a 3 měsíce co to dělá.

Ramky tam mám 8x2 Kingston FURY 3200mhz s xmp to dělalo to samí , ale radši jsem to deaktivoval.

Jo a mám tam ssd kingston 500gb + HDD 1000gb.

Zítra zkusím přendat ramky a vyměnit PSU kabel nevím zda to pomůže.

Pokud by byl nějaký nápad budu rád. :)

Díky.

těch 8ks ramek je slušné množství, zřejmě nějaký server. nech tam polovinu ramek, jestli to pojede stabilněji.
(všim jsem si žes dělal memtest, ok. přesto to nemusí znamenat 100% jistotu)

kabel ke zdroji - může být, když mají kontakty větší vůli.
jestli to dělá od přestěhování, mrkni i do zásuvky ve zdi, jestli není uvnitř očouzená, jestli to tam od špatného kontaktu nejiskří.

Pri Spadnuti se PC restartuje bez Modre obrazovky

tak přece jen černá obrazovka, to je blbé. protože díly na výměnu člověk doma nemívá.
zkus ještě vyměnit sata kabely a použít jiné napájecí konektory k diskům.

větráky uvnitř se točí? nepřehřívá se to?

to bylo jemné upozornění, že ten zápis je nesmyslný: "8gb..." x 2ks "... ram kingston"
žádná pc deska nemá 8 dimm slotů, to mají skutečně jen serverové.
ale ta možnost - nechat to jet nějakou dobu jen s jednou ramkou, případně potom s druhou - pořád platí.

po stěhování: ještě můžeš zkusit vytáhnout ven všechny konektory, grafiky, ramky a znovu zarazit. přitom vyměnit i to připojení disků.
je to málo, ale doma holt výměnu dílů neotestuješ.

Chyba Kernel Power 41 znamená jen a pouze to, že systém zjistil, že nebyl regulérně ukončen. Proto se zcela logicky do logu zapisuje až po startu Windows, kdy systém zjistí, že počítač nebyl regulérně vypnut. Takže pokud chceš tuto chybu vyvolat, tak při zapnutém PC vytáhni kabel z elektriky nebo vyhoď jistič. Ale nevím, jak Ti to pomůže...

Minidump se vytvoří při "kontrolovaném" pádu, tedy např. při kolizi ovladačů, kdy jádro systému je plně funkční a dokáže tuto havárii odchytit. Pokud dojde k tvrdému výpadku - třeba právě ztrátou napájení - minidump logicky vzniknout nemůže. Takže pokud se minidump nevytvoří, jde na 99% o HW problém. Nejčastější příčinou je zdroj, pak bývá na řadě RAM, disk, deska, ... Zjišťuje se výměnou podezřelé komponenty.

Zdravím tak jsem pc vyčistil kompletně od prachu , vytahnul vyčistil a zandal ramky zpatky.
PC byl docela dost od prachu vydržel bežet 8 dni a dnes to padlo bežným zpusobem rovnou do restartu.
Zjistil jsem v cpuid napajeni 12v mi ukazuje jen 9.8, Ale v biosu to ukazuje spravně.

Nevíte někdo co s tím otestovat to nemohu nemam druhy pc.

kdyz byla deska od prachu a nekde se mohlo neco prehrivat, je to spatne. muzes najit velky vytekly elyt, ale poskozeni na malych smd nevidis.
prave nevyfiltrovane zvlnene napeti muze delat tu zachycenou okamzitou hodnotu 9.8v
zacni se divat po bazarovych cenach te desky.

když jsem pc měl v jiném byte nikdy nepadnul takhle do restartu. Všiml jsem si něco divného mám doma google home. V google home hrála pisnička a oboji najednou přestalo fungovat tak na cca 4 sekundy a zas začala hrát hudba a pc se restartoval klasicky chyba kernel 41. V tu chvíli byl ješte zapnuty jeden pc ale je to už děda 15let starý ten v pohode bežel dal. Může to tedy být nestabilní elektricky proud?