Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem iPad - má smysl pro čistokrevného Windowsáka?

Potřebujeme si pořídit nějaký tablet (čtečka, internet v pelechu, nějaký ten Skype/www prohlížeč via wifi mimo barák).
Doma máme pouze Windowsy, telefony s Androidem (fičury s tím spojené ale využíváme naprosto minimálně a zcela okrajově).

Čtu si recenze různých (androiďáckých) tabletů a není to moc veselé čtení. Zaujalo mě ale tohle: https://www.alza.cz/ipad-10-2-64gb-wifi-vesmirne-sedy-2021-d6730982.htm

Nějakou extra spolupráci s Windowsy neočekávám a ani nepotřebuji. Akorát bych tam "nasypal" nějaké e-knihy; předpokládám, že internet/Skype (možná Zoom či nějaké jiné alternativy, propojitelné i s Windows) to snad umět bude. Nepředpokládám ani nějaké hraní her (případně jen něco v prohlížeči) a ani tvorbu dokumentů, snad kromě psaní nějakých poznámek.
Nic od Apple doma nemáme.

Bude to (s ohledem na mé požadavky) nějak rozumně použitelné? Budeme si muset zřídit nějaký eplácký účet či tak něco (nestojíme o to)?
Vím, že existují i varianty s více pamětí, tohle zas tak moc nepotřebujeme.

Dosavadní (teď ho hledat nebudu a ani nevím, co to bylo zač, nějaký Asus) tablet dozrál pro uložení do sběrného dvora; při držení v ruce, jak se (asi) různě prohýbá, mění se obraz na obrazovce jako při exkluzivních halucinacích při předávkování se LSD25, naprosto nepoužitelné. O Windows tabletech žádné povědomí nemám.

Cena 10 tisíc se mi zdá za "kvalitu v deseti palcích" pro naše potřeby adekvátní. Nějakou tu ticku navrch přežiju, ale tablet za 25 tisíc už opravdu nechci.

Díky za vaše reakce, případně za tipy, na co jiného se kouknout!

Odpověď na otázku

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny