Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem BIOS NEbotuje

Jeden problém s padánim vyřešen, a nastal další problém, BIOS!! Když chci po startu nabootovat z disku cd, tak to tam napíše BOOTMGR MISSING, a pod tim je PRESS CTRL+ALT+DELETE TO RESTART, nabootuje to jen když vlezu F9 do bootovacího menu a vyberu boot from cd, tak to nabbotuje ale automaticky to nejde, nevim co se stalo, poradí mi někdo??

Mas tam posahany OS na harddisku. Nabootuj z instalacneho cdrom a nainstaluj nejaky OS. Ak si tam uz mal nainstaleny WinXP tak si ho nejak na HDD musel posahat, tak nabootuj z instalacneho CD do konzoly pre zotavenie a zadaj prikazy fixboot a fixmbr.
Ak chces aby ti to bootovalo z CDROM ak tam je nejake strcene, tak si v BIOSe nastav u poradia bootovania (boot order) CDROM pred HDD. Je to ale zbytocnost, z CDROM zvycajne bootujes max. 1x za rok, to snad mozes stlacit F9.